Rezultati DP Finale posamezno 2018/19

DRŽAVNO PRVENSTVO – FINALE POSAMEZNO (DP-1F)

MOŠKI (16.3.2019)

V bowling centru Arena, Ljubljana, so igrali moški. V finalu posamezno je po odigranih 24-tih kvalifikacijskih igrah nastopilo 12 športnikov.

Prvo 1/3 je najbolje igral Bračun (Galaxija), ki je v igrah 1-4 dosegel zavidljivih 970 (242,5). V štirih krogih 3-6 je na sceno stopil Zalar (Feniks), ki je nanizal 1.038 (259,5). Za dodatek je poskrbel še v devetem krogu z igro 290 in desetem z 252.

Napeto je bilo med Senico (Galaxija), Verdnikom (Strike) in Bračunom za 2. in 3. mesto. Igralci so se v drugi polovici tekmovanje menjavali na mestih 2 -4.

Pred zadnjo igro je bil odprt boj za drugo mesto med Senico (Galaxija) in Verdnikom (Strike). Verdnik bi v zadnji igri moral nadoknaditi 4 točke proti Senici.

Državni prvak posamezno je postal ŽIGA ZALAR (Feniks), pred Božom Senico (Galaxija) in Petrom Verdnikom (Strike).

Najboljše povprečje čistih iger je imel Zalar (Feniks) 230,64 točk, prav tako najboljšo igro 290 točk.

Moški rezultati.

ŽENSKE (17.3.2019)

Ženske so igrale v bowling centru Klub 300, Ljubljana, ki je nadomestil prvotno lokacijo v Kranju. V finalu posamezno je po odigranih 24-tih kvalifikacijskih igrah nastopilo 8 športnic.

Po dveh igrah je povedla Maja Debenec (Feniks) in obdržala vodstvo do zadnje igre.

Napet je bil boj za tretje mesto in to v zadnji igri. Ljuba Ceglar (Epic) je imela samo 25 točk prednosti pred Viko Krivolutskayo (Feniks). Vika je zmagala zadnji dvoboj (+10), Ljuba pa je v zadnjem 10-em okvirju ohranila prednost 4 točk.

Državna prvakinja posamezno je postala MAJA DEBENEC (Feniks), pred Uršo Dobravec (Zagorje) in Ljubo Ceglar (Epic).

Najboljše povprečje čistih iger je imela Debenec (Feniks) 196,86 točk, najboljšo igro Dobravec (Zagorje) 236.

Ženske rezultati.

Zmagovalca / državna prvaka sta si priigrala pravico nastopa na ECC 2019 Ankara, Turčija od 21.10. do 27.10.2019