Rezultati DP-3 2018/2019

DRŽAVNO PRVENSTVO – TROJKE (DP-3)

Bowling center Klub 300, Ljubljana je letos gostil obe tekmovanji v moški in ženski konkurenci.

MOŠKI / Sobota 19.1.2019 (rezultati)

Nastopilo je 16 klubskih trojk in trije pacerji. Po predtekmovanju je bila najboljša trojka Strike-1 (Švarc, Verdnik, Malek) s povprečjem 202,83 točke. V polfinale so se uvrstile še trojke Epic-2, Arena-1 in Galaxija-1.

Letos se je v polfinale in finale DP-3 uvedel "Baker" sistem, na dve dobljeni igri.

V prvem paru polfinala je Strike-1 premagal Galaxijo-1 z 2 : 0, v drugem paru pa Epic-2 trojko Arena-1 prav tako z 2 : 0.

V finalu je STRIKE-1 premagal Epic-2 z 2 : 0 in osvojil naslov državni prvaki v trojkah 2018/19.

Najboljši igralec je bil Nino Stenko (Epic-2) 1.322 (220,33)

ŽENSKE / Nedelja 20.1.2019 (rezultati)

Nastopilo je 6 klubskih trojk. Po predtekmovanu je vodila trojka Feniks-1 (Krivolutskaya, Pirc Musar, Debenec), v polfinale so se uvrstile še Strike, Zagorje in Epic-1

Letos se je tudi pri ženskah v polfinalu in finalu odigral "Baker" sistem na dve dobljeni igri.

Četrto uvrščene igralke Epic-1 so v napetem dvoboju izločile vodilne igralke Feniks-1 z 2 : 1. Tudi v drugem dvoboju se je Strike moral potruditi, da je premagal Zagorje z 2 : 1.

V finalu pa so izkušene igralke EPIC-1 (Kordež, Kogovšek, Ceglar) rutinirano z 2 : 0 premagale trojko Strike in osvojile naslov državni prvakinj v trojkah 2018/19.

Najboljša igralka je bila Alja Bergauer (Strike) 1.102 (183,67).