SREBRO posamezno EYC Aalborg 2018

Danes ob 17:30 so pričeli z polfinalnimi dvoboji v konkurenci mladink in mladincev posamezno. Nas je najbolj zanimalo polfinale mladincev.

Tim (drugi po kvalifikacijah), je igral proti tretjemu Maxim-u Dubois-u Francija. Tim je rutinirano odigral polfinale in se z rezultatom 199 – 176 uvrstil v finale.

V finalu  je tekmoval s švedom Williamom Svenssonom.

DRAMA!! V petem okvirju je Tim zgrešil kegelj 10. In s tem izgubil 11 točk. Oba tekmeca sta nato do desetega okvirja odigrala strike. Tim je izgubil 254 – 247.

IN OSVOJIL SREBRNO MEDALJO POSAMEZNO NA EVROPSKEM MLADINSKEM PRVENSTVU 2018!!  BRAVO TIMI!! BRAVO ROBI!!

To je tretja zapovrstna posamezna medalja z Evropskih mladinskih prvenstev med mladinci pod vodstvom Robija Godniča.

Pred polfinali so mladinke odigrale svoje kvalifikacije posamezno. Eva je odigrala v okviru svojih rezultatov 171,8 točk (1031), Alja pa najslabše v treh nastopih 168,3 točk (1010). Eva je bila 45., Alja 49.

Na ALL EVENTS lestvici so naši štirje zasedli naslednja mesta:

Mladinca med 90 nastopajočimi:

9.Tim 3885 / povprečno 215,8 točk

(Tim še nadaljuje z Masters tekmovanjem / (20:42) v Mastersu je Tim izgubil v prvem dvoboju proti francozu Hugu Bonnefoy-u z 2 – 0 in je osvojil končno 17. – 24. mesto v Mastersu.)